podlahy-eg

PVC a litá podlaha

pochozí řešení pro prostory s nejvyššími hygienickými nároky

Popis

PVC

Na základě odbornosti daného pracoviště je v projektu zpracována nejvhodnější možná skladba, která splňuje veškeré parametry na odolnost, vlastnosti a čistitelnost. Nejobvyklejší variantou pro sály a zázemí je antistatická úprava, kdy se vodivých vlastností dosahuje pomocí uhlíkových částicí v nášlapné vrstvě výrobku a uhlíkovému podkladu s měděnými pásy, které jsou lepeny na podkladní vrstvy. Statické napětí je převedeno z nášlapné vrstvy do měděných pásů, které jsou svedeny do zemnících bodů rozmístěných v daných místnostech.

Litá podlaha

Dle návrhu stavebního řešení bývá následně použita varianta samonivelační 1 - 1,5 mm epoxidový systém pro ESD prostředí. Nebo strojně hlazeným 5–6 mm epoxibetonovým systémem vhodným pro elektrostatické (ESD) prostředí. Na základě barevného řešení dalších komponentů navrhneme barevné řešení lité podlahy. Oba dva typy nabízí 12 odstínů.

Technické parametry

Litá podlaha

Provedení: antistatické ESD
Typy: samonivelační 1 - 1,5 mm
nebo hlazený 5 - 6 mm

Barevné řešení

12 odstínů

ke-stazeni

Technický list
PVC a litá podlaha

Stáhnout
Použití

PVC

Nemocnice celosvětově drží jedny z nejvyšších nároků na sterilitu, promítá se tak nejen do úkonů, údržby a vnitřních směrnic, ale také do okolních materiálů a výrobků, které tvoří místa, kde tyto náročné činnosti probíhají. Tyto materiály tak musí splňovat nejvyšší kvality materiálové i montážní. Vždy si musí udržet snadnou čistitelnost, kvalitní provedení a dlouhou výdrž s minimální únavou materiálu. Všem těmto požadavkům vyhovují homogenní PVC podlahy.

Litá podlaha

Lité podlahy lze považovat za vhodnou alternativu pro citlivé prostředí. Provádí se v antistatickém provedení (ESD), kde se starají o zamezení šíření statického náboje směry, které nejsou žádoucí. Skladba podlahy je sestavena na míru pro provoz odehrávající se na povrchu. Jako jednu z největších výhod lze považovat bezespárou jednolitost celého povrchu.

mapa-referenci
Fotogalerie