vzduchova-sprcha

Vzduchová sprcha

účinné odstranění prachových částic při vstupu osob do čistých prostor

Popis

Vzduchová sprcha EP je konstruována jako středně rychlostní tlaková soustava. Tato sprcha se skládá ze spodní části „VS“, kompletního rámu, horních panelů, prosklených dveří a ovládací jednotky. V horním rámu je uložen ventilátor, soustava přívodních kanálů vzduchu a filtrační vložka.

V dolní části od šedé šatny jsou vstupní prosklené dveře, jejichž zavírání zajišťuje automatický zavírač dveří. Elektronicky jsou dveře blokovány el. zámkem BeFo, který je v horní části dveří. Ve dveřích je zabudováno čidlo, které snímá stav zavření dveří. Pod víkem jsou LED diody pro kontrolu chodu některých kroků ovládací elektroniky (otevírání a zavírání dveří), tlačítko RESET a přepínače pro ruční kontrolu činnosti ventilátoru a blokace dveří.

Regulátor otáček má na přední straně dvě otočné ovladače regulace otáček. Je tak možno nastavit otáčky nejen pro ofuk osob, ale lze nastavit nízké otáčky pro vnitřní prostor sprchy i tehdy, je-li tento prostor prázdný.

Uvnitř sprchy na stropě je 5 osvětlovacích halogenových žárovek a PIR čidlo k určování přítomnosti osob uvnitř sprchy.

Technické parametry

Napájení

3~VAC / 380-480 V, 50/60 Hz

Příkon (maximální)

2950 W

Třída el. předmětu

dle ČSN 330600

Příkon motoru (pracovní)

1000 - 2000 W

Příkon svítidel (maximální)

20 W

Krytí

IP 40

Intenzita osvětlení (min.)

300 lx

Výstupní rychlost proudění

~20 m.s-1

Filtrační vložka vstupní

G2 Amertex R15 Economy

Filtrační vložka výstupní

AstroPak A72M9S2R, 915 x 915 x 149
jmenovitý průtok: při 1,5m/s je 4500m3/h
tomu odpovídá tlaková ztráta 250 Pa
střední odlučivost: 99,997 % (H13)

Hladina akustického tlaku

~80 dB (A) uvnitř vzduchové sprchy

Prokládací rozměry

hloubka: 1270 mm
šířka: 1480 mm
výška: 2020 mm

Vnější rozměry

hloubka: 1600 mm
šířka: 1600 mm
výška: 2970 mm

Hmotnost

850 kg

ke-stazeni

Technický list
Vzduchová sprcha

Stáhnout
Použití

Vzduchová sprcha EP je určena pro běžný vstup a výstup z čistých prostorů. Zajišťuje účinné očištění vstupujících osob od kontaminace prachovými částicemi. Zároveň zajišťuje oddělení dvou prostorů s různým stupněm čistoty za účelem zamezení jejich znečištění prachovými částicemi v souladu s ČSN EN ISO 14644 Čisté prostory a příslušné řízené prostředí.

Vzduchová sprcha EP zaručuje vířivé proudění v personální kabině s uzavřenou cirkulací vzduchu. Vzduch, vytlačovaný ventilátorem, prochází přes HEPA filtry s odlučivostí více než 99,997 % prachových částic o velikosti větší než 0,3 µm a dále pak proudí přes trysky do personální kabiny. Proudění filtrovaného vzduchu je tryskami orientováno tak, aby způsobovalo vířivé proudění s orientací shora dolů. Ve spodní části sprchy jsou umístěny odtahové mřížky, přes které je tento vzduch znovu nasáván zpět do ventilátoru a je vytlačován přes filtrační vložku zpět do trysek.

mapa-referenci
Realizované zakázky
Fotogalerie